Kontakta oss

​Välkommen att kontakta kollegorna på lantbruk, administration, park & trädgård, reservdelar eller verkstaden via mail eller telefon.

MaskinGruppen AB
Teknikvägen 4 – 245 34 Staffanstorp
Telefon: 046-20 52 70
Mail: sven@mgab.nu

MF_5S_125_WITH_DISK_MOWER_WORKING_BEZU_0521_15_181981

Administration 

Annika Wigren
Direktnummer: 046-20 52 70
​Mail: annika@mgab.nu

Sven Bengtsson
Direktnummer: 046-20 52 71
Mobil: 070-3335272
Mail: sven@mgab.nu

Försäljning

Sven Bengtsson
Direktnummer: 046-20 52 71
Mobil: 070-333 52 72
Mail: sven@mgab.nu
Robert Larsson
Direktnummer: 046-20 52 79
Mobil: 070-333 47 31
Mail: robert@mgab.nu

Park & Trädgård

Robert Larsson
Direktnummer: 046-20 52 79
Mobil: 070-333 47 31
Mail: robert@mgab.nu
Sven Bengtsson
Direktnummer: 046-20 52 71
Mobil: 070-333 52 72
Mail: sven@mgab.nu
​Fredrik Tham
Direktnummer: 046-20 52 74
​Mail: fredrik@mgab.nu

Reservdelar / Butik

​Fredrik Tham
Direktnummer: 046-20 52 74
​Mail: fredrik@mgab.nu

Verkstad

Mikael Nilsson
Verkmästare
Telefon: 046-20 52 75
Mobil: 070-333 92 14
Mail: mikael@m​gab.nu
Åke Berlin
Mekaniker
Telefon: 046-20 52 75
Mobil: 070-333 52 71
Mail: ake@mgab.nu
Kenneth Brostedt
Mekaniker
Telefon:046-20 52 75
Mobil: 070-333 52 73
Mail: kenneth@mgab.nu
Marc Ahlerup
Mekaniker
Telefon: 046-20 52 75
Mail: marc@mgab.nu

Kontakta oss

Undrar du över något gällande de traktorer vi säljer eller tillverkarna de kommer ifrån? Då kan du ta kontakt med oss på Maskingruppen Staffanstorp. Vi har kunskapen och erfarenheten för att kunna vägleda dig bland de olika modellerna. Så ta tillfället i akt och ta kontakt med oss idag via telefon eller mejl!

Kontaktformulär